NOWOŚĆ!!! Matematyka i programowanie z MINECRAFT!

NOWOŚĆ!!! Matematyka i programowanie w świecie MINECRAFT!

Minecraft to bardzo popularna i lubiana przez dzieci gra. Dzięki kreatywności można w niej tworzyć wspaniałe światy i je eksplorować. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie postanowiliśmy połączyć naukę matematyki i programowania z zabawą. Dzięki temu powstał innowacyjny autorski system zajęć – Matematyczny Minecraft.

“Twoje dziecko może uczyć się matematyki grając w swoją ulubioną grę”

Zajęcia mogą być świetnym motorem napędowym do nauki matematyki dla dzieci, które nie radzą sobie z realizowanym w szkole materiałem, jak i doskonałym sposobem na rozwój dodatkowych kompetencji dla najzdolniejszych uczestników. Wykorzystujemy matematykę w praktyce ucząc elementów programowania. Dziecko nie traci czasu na samą rozrywkę, ale zdobywa cenne umiejętności matematyczno-programistyczne. Na zajęciach dzieci pod okiem instruktora logują się do specjalnie przygotowanej przez nas wersji gry Minecraft. Uczestnicy rozwiązują zadania matematyczne, zgodne z podstawą programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zapoznają się również z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Realizowane zadania mają charakter indywidualny jak i grupowy.

Nasze zajęcia są zorganizowane według wszystkich obowiązujących reżimów sanitarnych. Dzieci zajmują jednoosobowe stanowiska, zachowując przepisowe odległości. Komputery i sprzęt edukacyjny są dezynfekowane po każdych zajęciach.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – od września do czerwca.

Zachęcamy do zapisów. Liczba miejsc ograniczona!